Lucie Walachová Lektor

Zavřít

O mně

Kromě lektora jógy jsem i učitelem zdravého pohybu. To, co chci jako učitel pohybu předat, je zdravý pohybový stereotyp, který je druhou polovinou vnitřní rovnováhy. Největší odměnou je klient, který z lekce jógy nebo individuální konzultace odchází v tělesné i duševní pohodě.

Inteligence zdravého pohybu je skrytá v našich genech a často stačí své tělo probudit a najít to, co už zná.

Čím je pro tebe jóga?

Je to pro mne způsob, jak propojit fyzické tělo s vlastním nitrem cestou vědomé pozornosti a koncentrace. Mysl se zklidňuje a tělo na to reaguje uvolněním a pevnou pružností. Aniž bych, tenkrát na začátku, měla hluboké vědomosti o jógové filozofii, stála jóga za změnou mého smýšlení o sobě, lidech a světě jako celku.

Proč jsi začala cvičit jógu?

Jógu praktikuji od roku 2003, kdy jsem se rozhodla pro první lekci. Má cesta za lektorstvím byla ale kromě snahy o prohloubení znalostí o józe samotné, motivována také zdravotními problémy. Přesto, že jsem jógu praktikovala pravidelně, trpěla jsem velkými bolestmi zad a cítila i v jiných částech těla nepohodu. Pátrala jsem po tom, jak dělat asány tak, aby prospívaly duši i mému tělu. Nejdříve jsem tedy absolvovala kurz pro učitele jogy II. stupně u České asociace jógy, Mnohem více mě ale obohatil učitelský kurz Iyengarovy jógy, na kterém jsem se naučila více o účincích asán, o pránájámě, o tom, jak sestavit lekci a pracovat se skupinou. Následně jsem prošla ještě několika dalšími kurzy (Dornova metoda, masáže, workshopy celostního rozvoje), které mě postupně dovedly k certifikovanému lektorskému kurzu jógy u fyzioterapeutky Bey Merksbauerové (Praha). Tam jsem prohloubila mé znalosti o anatomii pohybu, naučila jsem, jak a které svaly zapojit při jógových ásanách, aby bylo cvičení pro tělo prospěšné.

Co tě jako lektora dále inspirovalo?

Čím víc jsem poznávala, jak naše tělo pohybově funguje, tím více jsem věděla, že chci jít ještě hlouběji a pochopit anantomii pohybu opravu do detailu, což mě dovedlo k ročnímu studijnímu kurzu pohybového konceptu SpiralDynamik Basic.

Co můžeme zažít na tvé lekci?

Jóga je skvělá v tom, že nabízí mnoho a každý volí dle svých preferencí – někdo má užitek jen z fyzických cvičení, jiný zase více potřebuje zklidnění a koncentraci. Jako lektor na svých lekcích praktikuji jak asány, tak cvičení mysli v koncetraci a zklidnění. Jógové pozice doplňuji a propojují se cviky ze SpiralDynamik. Pracuji také s dechem a dechovým cvičením, kterým jemně ovlivňujeme proudění energie v těle.

Kde si s tebou můžeme zacvičit?

Na jaře 2020 hostuji jako lektor v kurzu Hatha jógy pro pokročilé s Dash, v rámci něj povedu s klienty 4-5 lekcí.

Kromě toho vedu své vlastní lekce a kurzy.

Více o mně

Moje akce

  • Lektor nemá vypsanou žádnou lekci.

Vyber si z nabídky všech akcí

Přejít do kalendáře