Meditativní tanec

Zavřít

otevřená lekce

Rezervovat místo

nový termín se chystá

Studio Yoga iD, Poštovská 3, Brno
otevřená lekce

O akci

Tanec je pohyb (princip jing), jóga je zpomalením a spočinutím (princip jin). Jsou-li oba principy v rovnováze, je v těle harmonie a pohoda.

Lekce je propojením meditativního tance, hatha jógy a hluboké výživné relaxace tzv. jóga nidra. Vše je umocněno vůněmi esenciálních olejů. Používat budeme geránium, levanduli, pomeranč a další vůně.

Záměrem této lekce je harmonie


Meditativní tanec je formou sebe-vyjádření. Je to odpočinek pohybem, jehož tempo si volíte sami podle sebe. Meditativní tanec zklidňuje nervový systém, pomáhá nám najít zpět svou rovnováhu, klid a radost.

dech tělo plynutí ~ pohyb i spočívání

vnitřní obrazy a fantazie ~ pocity a emoce

flow ~ bdělá pozornost ~ zdraví, klid a vitalita

Struktura lekce

Úvodní uvolnění fasciálním pohybem a vnímámím dechu, meditativní tanec, jemná hatha jóga, vedená relaxace jóga nidra.

Přínos tance

Tanec nám přináší pocit živosti a naplnění. Pocit, že žiju svůj život plně je jedním z důležitých faktorů pro náš spokojený život. Tanec je pro nás zdrojem síly a vitality. Když tančíme, vracíme se k sobě samému, k sobě “domů”. Tanec přináší mnoho benefitů na fyzické úrovni, ale je přínosný také pro náš duševní a emoční život. Při tanci máme prostor si užít pohyb podle své temperamentu, aktuálního emočního ladění, pocitů a fyzických možností. 

Přínos jógy

Lekce jógy vedu tak, abyste se cítili fyzicky dobře. Je vhodná pro všechny. Pozice zaujímáme vědomě a plynule, přesouváme svou pozornost k tělu a dechu. Nikam nespěcháme, o nic neusilujeme. Necháváme tělo, aby si dopřálo odpočinek a hluboký vnitřní klid.

Jóga je komplexní nauka o tom, jak být laskavý ke svému tělu

Svoboda pohybu a sebevyjádření

Meditativní tanec v mém pojetí není založen na učení se daných kroků a pohybů. Je to čas, kdy necháte své tělo tančit volně a svobodně. Při meditativním pohybu vás povedu pomocí slovních a imaginativních zadání, které vám pomohou se zklidnit, uvolnit a naladit na své tělo. Budete mít však dostatek prostoru pohybovat a tančit tak, jak v ten daný okamžik vy a vaše tělo potřebujete.

Skrze tělo se v životě projevujeme, a je potřeba ho tedy vnímat, naslouchat mu a pečovat o něj na fyzické a emoční úrovni. 

Při tanci můžete odložit stud a obavy, nikdo vás nebude hodnotit. Necháte své emoce a pocity  autenticky plynout. Umožníte jim, aby se skrze pohyb zdravě projevily a nevytvářely se v těle emoční bloky.

Péče o tělo a duši

Chci však říct, že meditativní tanec v mém pojetí rozhodně nenahrazuje terapeutický proces. Tančíme pro uvolnění a pro radost, nenoříme se však do hlubokých vod psýché. Pokud však na terapie chodíte nebo se chystáte, může být lekce přínosným doplňkem. 

Maximální kapacita na lekci: 14 míst

Cena lekce

cena za lekci je 400 Kč

Pokud máte permanentku z podzimu 2022, můžete ji uplatnit na lekci.

Platba

Poprosím Vás o zaslání platby převodem na účet ještě před konáním lekce.

Číslo účtu pro platbu: 2012618026/3030

Zvažte, prosím, dobře svou rezervaci

Na lekci je omezený počet míst. Dříve než se přihlásíte, prosím, zvažte svůj zájem a časové možnosti tak, abyste nemuseli svou rezervaci zrušit na poslední chvíli. Zamezíte tak zbytečnému propadnutí místa pro dalšího zájemce a platby storno poplatku.

Storno podmínky

Vaše rezervace je závazná a plně platná. V případě, že svou rezervaci zrušíte pozdě, budete požádáni o zaplacení propadlé rezervace v plné ceně lekce.

* 0% ceny při zrušení Vaší rezervace 24 h před začátkem lekce

* 100% ceny při zrušení Vaší rezervace méně než 24 h před konáním lekce

 

Těším se na naše setkání a společný tanec

Dash

 

Přidej se k nám Zjistit více