Dash

5x TANCEM: taneční workshop

Zavřít

pětidenní taneční workshop současného tance (contemporary dance)

Rezervovat místo

2300 Kč

pondělí - pátek 18:00—21:00 h

31. 7.—4. 8. 2017
taneční sál + park

O akci

Milí přátelé tance, jógy a různých pohybových aktivit, chceme v létě tančit, a ještě více prožitek z tance sdílet s vámi.

4 bloky + závěrečná podvečerní lekce v parku

4 lektoři: Patrícia, Dash, Eva a Barbara

Zveme Tě na intenzivní taneční worshop, který proběhne v pěti podvečerech, v tanečním sále i venku v parku. Každý den bude probíhat 3-hodinový workshop s daným tématem, společně Tě provedeme různými přístupy a technikami contemporary dance, jeden blok bude věnován také józe, práci s dechem a relaxaci. Vyústěním celého workshopu bude společná závěrečná lekce v parku, která bude zároveň otevřená i divákům. Náplň lekcí v jednotlivých dnes na sebe budou navazovat, můžeš se však přihlásit i na samostatný den.

PONDĚLÍ 31. 7. 2017

CONTEMPORARY s Paťkou

Kde: Taneční sál Magic Free Group

První blok bude zaměřen na vytvoření společně sdíleného prostoru pro tanec a fyzické seznámení s prostorem. Pomocí pohybových sekvencí budeme se budeme seznamovat se svým tělem a jeho fyzickými možnostmi, zaměření bude na práci s centrem těla a postupné nalézání propojení fyzického a emotivního těla. Patrícia Tě povede k uvolnění a k cílenému, vědomému a koordinovanému používaní těla v tanci.

„Mým cílem je zprostředkovat Ti výzvu k uvědomování těla, poskytnout Ti vedení, podporu a povzbuzení při objevování.“ Patrícia

ÚTERÝ 1. 8. 2017 / JÓGA a DECH s Dash

Kde: Park Schreberovy zahrádky

Na tanec můžeme pohlédnout jako na propojení našeho emotivního těla s fyzickým. Je to partnerský tanec těla a mysli. Chceme-li si plně užít prožitek z pohybu, musíme dobře znát, a nejen ovládat, ale především souznit se svým tělem. Jóga, relaxační techniky a meditace mohou být inspirativními průvodci pro nalézání tohoto souznění. Na fyzické úrovni to znamená být si vědom svých fyzických možností v kloubech a svalech a jejich vzájemného propojení. Znamená to také uvědomit si, kde cítíme zatuhlost, fyzické limity a omezení. Na lekci se budeme věnovat tomu, jak umožnit tělu, aby se uvolnilo a zjemnilo, aby naše síla a výbušnost byla dobře koordinovaná s dechem, jemností a plnou koncentrací. Na emotivní úrovni se budeme učit, jak si všímat svých vjemů a pocitů, jak ponechat emocím v našem těle prostor a využít je kreativně pro plný prožitek z tance.

Lekce bude probíhat venku v přírodě, abychom si bezpečně, klidně a bez ostychu uvykli na to spočívat a tančit před případnými zraky ostatních, a připravili se tak na další dny workshopu.

STŘEDA 2. 8. 2017

CONTEMPORARY s Evou

Kde: park Lužánky

Na úvod lekce se naladíme na tělo prostřednictvím vlastního dechu a doteku. Poté se zahřejeme krátkou pohybovou sekvencí, při které se zaměříme na vědomé uvolnění těla, měkkost a plynulost pohybu.

Hlavním záměrem této taneční lekce bude získání zkušenosti napojení se na flow vlastního pohybu a na úzké vnímání ostatních tanečníků a celé skupiny. Tyto zážitky získáme pomocí různých improvizačních technik, cvičeních či her. Budeme tancovat sami se sebou, jeden s druhým i celou skupinou.

ČTVRTEK 3. 8. 2017

CONTEMPORARY s Barbarou

Kde: Taneční sál Magic Free Group

Taneční lekce bude mít čtyři části. Přítomnost. Zkoumání. Propojení. Doznění.

Na začátku se zaměříme na uvědomění a zpřítomnění těla, a uklidnění mysli. Následně použijeme techniku vedeného pohybu pomocí naší vlastní představivosti. Budeme zkoumat pohyb zevnitř i zvenku. Budeme se hýbat rychle i pomalu, nahoru i dolů. Budeme se věnovat kontaktní improvizaci.

V určitou chvíli propojíme naše nově nabyté zkušenosti a využijeme je v dané choreografii. Necháme se vést na vlně našeho vlastního přirozeného pohybu. Nakonec necháme doznít všechny pocity a zážitky v našich tělech i myslích.

PÁTEK 4. 8. 2017 / ZÁVĚREČNÁ LEKCE V PARKU (všichni lektoři)

 

Čas

všechny dny: 18:00—21:00 h

lekce s Dash: 18:00—19:30 h

Cena

2300 Kč / celý workshop

300 Kč / pouze lekce s Dash

570 Kč / pouze 1 den (s Paťkou, Evou či Barbarou)

2100 Kč * Zvýhodněná cena na celý worshop pro účastníky kurzů Dashdance (absolvován min. 1 semestr)

Místo

Taneční sál Magic Free Group, Václavská 16a, Brno

Park Lužánky a park Schreberovy zahrádky

Při rezervaci místa napište do poznámky, zda se hlásíte na celý workshop nebo máte zájem o některý den. Potvrzení rezervace Vám zašleme do 2-3 dnů od obdržení Vaší rezervace. Platba probíhá předem, pokyny k platbě dostanete v potvrzení rezervace.

Přidej se k nám Zjistit více