Tereza Lepold Vejsadová Lektor

Zavřít

O mně

Na pohybu mě zajímá jeho objevování, zkoumání pohybových možností, vyjádření a hloubka emocí.

Jaké byly tvé taneční začátky?

Studovala jsem užitou malbu na SUŠ v Ostravě, nicméně již od dětsví jsem se pohybovala v tanečním a divadelním prostředí, v roce 1991 jsem působila např. v inscenaci Shapira v Národním divadle Brno. Absolvovala jsem studium tance na baletní škole I.V. Psoty v Brně a v devadesátých letech jsem navštívila taneční skupinu Kibbutz Contemporary dance company v Izraeli.

Na čem aktuálně pracuješ?

Před nástupem na rodičovskou dovolenou jsem působila na Lidové konzervatoři a Múzické škole v Ostravě jako taneční pedagog. V současné době nezávisle spolupracuji s ProArt company, Protyboty, Multifill identity, Vesna spolek a spolu s mým manželem Lukášem Lepoldem, který je také tanečník, jsem stálými rezidenty Industra Stage.

Co tě zajímá na pohybu?

Na pohybu mě zajímá jeho objevování, zkoumání pohybových možností, vyjádření a hloubka emocí. Tanec je kreativně bohatý svět, kdy můžu hledat pohyb v sobě, kolem sebe i v tom, co a jak nás ovlivňuje a kam nás ta informace může zavést. Při tanci ve skupině či s partnerem vznikají krásné procesy sbližování a sdělení.

 

Více o mně

Moje akce

  • Lektor nemá vypsanou žádnou lekci.

Vyber si z nabídky všech akcí

Přejít do kalendáře