Patrícia Pažická Dash dancer

Zavřít

O mně

Vyjadrenie tancom, a pohybom všeobecne, dnes považujem za najprirodzenejší spôsob komunikácie, vyjadrenia a odreagovania sa. Z vlastnej skúsenosti viem, že tanec je zábavou a uvoľnením, koncentráciou a sústredením, v ktorom sme plne vedomí. Je pre mňa vrcholom vnímavosti tela, vnútorných impulzov a diania okolo. Bol mojou súčasťou od detstva v rozličných formách.

Jak ses dostala k Dashdancers?

Po prvý krát som zažila víkendový workshop, asi pred piatimi rokmi s Dash, ktorý ma absolútne nadchol a nemohla som inak ako pokračovať v pravidelných lekciách. Vďaka príjemnej a priateľskej atmosfére som sa rýchlo zamiešala do kolektívu. Vďaka zdieľaniu dojmov z tanca, počas lekcií aj po ich skončení, som sa akosi ocitla v zdravom a vytrvalom jadre veselých tanečníc.

Kde jsi poprvé vyzkoušela contemporary?

Ku contemporary prístupu som sa dostala pri návšteve workshopov zahraničných lektorov na festivale ProART (Eran Gisin, Nir Ben Gal, Vladislav Benito Šoltýs), inšpiráciu čerpám tiež z Labanovy teórie pohybu. Technika moderného tanca podľa Limóna v podaní Kataríny Vlnieškovej a Davida Strnada, vo mne vyvolala nadšenie pre usporiadanosť a konkrétnosť formy. Pri lekciách s Dash som objavila voľnosť, plynulosť, spontánnosť a otvorenosť nielen v pohybe.

Co tě v poslední době inspirovalo?

Každá nová tanečná skúsenosť so seminárov mi rozširuje obzory a ovplyvňuje môj prístup k lekcii. V lete 2016 na mňa zapôsobil týždenný kurz GAGA techniky Ohada Naharina pod vedením Adi Salant. Preskúmala som v ňom ako uvedomelosť tela a jednotlivých princípov pohybu ovplyvní schopnosť učiť sa nové pohyby a zvládnuť danú formu choreografie, aj keď na začiatku nám myseľ hovorí, že to nemôžeme zvládnuť. Obohatená rozličnými prístupmi vytváram svoj vlastný a bude mi cťou ho s vami zdieľať.

Tanec rozvíja telo aj myseľ, ponúka oddych aj sebaprekonanie, voľné plynutie aj ráznosť a rozhodnosť.

Moje akce

  • Lektor nemá vypsanou žádnou lekci.

Vyber si z nabídky všech akcí

Přejít do kalendáře