Magda Zemánková Dash dancer

Zavřít

O mně

Kdybych měla charakterizovat, co naplňuje můj život smyslem, určitě bych uvedla poznávání nových věcí a to ve všech možných rovinách. Mou vášní je cestování a poznávání nových krajin a kultur. Nikdy nepřestávám žasnout nad tím, kolik rozmanitosti a krásy na světě existuje. Fascinuje mě, že i navzdory tisícikilometrovým vzdálenostem napříč celou zemí, shledávám vždy stejnou podstatu prožitku života.

Kdy jsi začala tančit?

Tanec je součástí mého života od mateřské školky, ale až s příchodem do Brna jsem poznala, jakých podob může tanec nabývat, a to vše díky Dash. Když jsem v Brně hledala taneční kurzy, objevila jsem v roce 2011 její taneční kurzy contemporary dance, byly jasnou volbou. Spolu s dalšími tanečníky už tehdy vlastně vznikalo naše pevné jádro a parta tanečníků a přátel Dashdancers. Kurzy tehdy probíhaly v tanečním sále Národního divadla, zaujal mě styl výuky a přístup k tanci jako k prostředku vyjádření sebe sama.

Co pro tebe tanec znamená?

Podobně, jako jsem charakterizovala vnímání světa a mého života jako takového, vnímám i tanec. Tanec pro mě znamená nikdy nekončící proces, ve kterém neexistují žádné hranice, všechno je možné.  Každý pohyb je jedinečný a neopakovatelný, přesto ale existuje jeden pevný základ, jehož důležitost vnímám právě ve vnitřním prožitku tance.

Jaké máš plány do budoucna?

Nyní se snažím zkoumat a prohlubovat své taneční možnosti a objevovat další taneční vyjádření a doufám, že časem budu moci předávat svá zjištění dál.

Moje akce

  • Lektor nemá vypsanou žádnou lekci.

Vyber si z nabídky všech akcí

Přejít do kalendáře