Hana Smith Dancingerová Lektor

Zavřít

O mně

Na tanci mě baví to, že mi umožňuje plně prožít přítomný okamžik. Zatímco myšlenky jdou stranou, tělo se nechává vést momentálním pocitem, který v něm vyvolala hudba, nebo možná zvuk, slovo, prostředí nebo lidé kolem nás. Ať už při rutinní práci na taneční technice nebo v improvizaci, vždy mám možnost dát pohybu svůj výraz. Často tak vznikají jedinečné pohyby, pozice, kroky, skoky,... Díky prostoru pro tvořivost, který nám tanec nabízí, si nedokážu představit, že by mě to někdy omrzelo.

Jak ses dostala k tanci?

Na moji první lekci contemporary jsem se dostala, když mi bylo 24 let. Přestože mě tanec lákal už dříve, nikdy jsem nenašla odvahu to zkusit. Dodnes jsem vděčná své kamarádce Janě, že mě před několika lety přivedla na lekci Dash. Její kurzy stále pravidelně navštěvuji a velmi si jí, nejen jako tanečního mentora, vážím.

Jaké jsou tvé taneční zkušenosti?

Absolvovala jsem workshopy různého zaměření: searching projekty s Eranem Gisinem a Bärbel Stenzenberger, Dynamic Release s Isirou Makuloluwe, kontaktní improvizaci se Sunbee Hun, floorwork s Vladislavem Benito Šoltýsem, contemporary lekce s Olafem Reinecke a s tanečníkyz Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company.

Co tě v poslední době inspirovalo?

Poslední workshopy, které jsem absolvovala a ráda z nich čerpám byly taneční technika GAGA s Mélanie Sorin a seminář anatomie Axis Syllabus se zakladatelem této jedinečné pohybové abecedy, Freyem Faustem.

Na co se mohou tanečníci ve tvých kurzech těšit?

Ve svých lekcích tanečníky vedu k tomu, aby uměli své tělo jako nástroj k tanci používat bezpečně. V rámci kurzů se vracím k základním, jednoduchým pohybům, které jsou našemu tělu příjemné a přirozené, a ve kterých nám pomáhá gravitace. Také budeme experimentovat a pozorovat možnosti vlastního těla a snažit se překročit hranici své vlastní pohodlnosti, abychom se mohli učit a mít radost z nového, nepoznaného.

Více o mně

Moje akce

  • Lektor nemá vypsanou žádnou lekci.

Vyber si z nabídky všech akcí

Přejít do kalendáře