Barbara Jung Dash dancer

Zavřít

O mně

Do Brna jsem přišla před osmi lety, abych zde studovala architekturu. Během nezkrotného prvního ročníku vysokoškolského studia jsem hledala taneční sál a příležitost pokračovat ve své celoživotní zálibě - tanci. Našla jsem skupinu tanečníků pod vedením Dash a zůstala v ní až do dnešních dnů. Při studiu se stalo Brno mým domovem a tanec trvalou vášní, která se stále upevňovala, též pod vedením mnoha skvělých tanečních lektorů jakými jsou Isira Makuloluwe, Nir Ben Gal, Eran Gisin, Olaf Reinecke, Bärbel Stenzenberger a Vladislav Benito Šoltýs.

Co ti přináší tanec ?

Radost z volnosti a plynutí těla prostorem a zároveň vyjádření všemožných emocí daného okamžiku. Na pohybu mě umí uchvátit pomíjívá krása pohybu, nezkrotná touha objevovat další možnosti svého těla a prohlubování tanečního projevu.

Jak ses dostala k tanci?

S tancem jsem začínala v 6 letech. Třikrát týdně, po celých devět let, jsem chodila k mé tehdejší učitelce tance p. Libuši Plné v Hustopečích, byla to bývalá baletka. Měla jsem možnost učit se základům klasického tance a také výrazovému tanci – moderně. Po pěti letech hraní volejbalu jsme se pak v Brně navrátila k tanci prostřednictvím Dash.

Co zažiji na tvých tanečních lekcích?

Své žáky vedu k maximální koncentraci na duševní a fyzický proces a plné uvědomění si těla v pohybu.  Se zájmem napomáhám novým tanečníkům objevovat jejich vlastní taneční možnosti. Při vedení lekce se soustředím na plné uvědomění si pohybů jednotlivých částí těla. Vedenou vazbou a improvizací se propracovávám k jejich vzájemnému propojení a autenticitě celkového pohybu.

Moje akce

  • Lektor nemá vypsanou žádnou lekci.

Vyber si z nabídky všech akcí

Přejít do kalendáře