Aneta Hyrníková Dash dancer

Zavřít

O mně

Jsem absolventkou České filologie se zaměřením na editorskou práci ve sdělovacích prostředcích FF UP Olomouc. Baristka, milovnice vůně a chuti kávy a nadšená pekařka.

Jak ses dostala k tanci?

Moje cesta ke contemporary vedla od různých lekcí streetdance, a přestože trvala 25 let, považuji ji za zásadní životní posun. Tehdy jsem se ocitla v baletní zkušebně na open classu Dash, plná nejistot. Živě si vzpomínám na pocit v závěru lekce, v relaxaci; těla tanečníků rozprostřená na podlaze zhasnutého sálu, osvětleného městskými světly a ozvučeného jeho ozvěnami.

Co prožíváš, když tančíš?

Tanec mi otevřel novou rovinu způsobu vnímání. Vnímání těla a myšlenky v prostoru v daný okamžik. Poskytuje mi odreagování, uvolnění, možnost meditace v pohybu. Znamená pro mě velmi důležitou schopnost – být autentickým. I proto tolik tíhnu k improvizacím. Fascinují mě nespoutané možnosti spontánního pohybu, zkoumání prostoru.

Jaké jsou tvé lekce contemporary?

Chci se dělit o své taneční inspirace, zkoumat s lidmi, kteří přijdou tančit, vztah pohybu a jazyka, zvuku. Ráda bych lidem zprostředkovala své nadšení, touhu experimentovat – ve skocích, technice floorworku, živelném spontánním pohybu. Tančit spolu třeba (na) konkrétní slovo a klidně i ticho, neklid, spánek. V pohybu těla nacházet jistotu – jistotu být, přesně tam, kde jsme, takoví, jací jsme.V jedinečnosti svého pohybového vyjádření.

Tanec vnímám jako neomezenou svobodu vyjádření, a to nejen sebe, ale i života a světa vnějšího, jeho každodenní reality.

 

Moje akce

  • Lektor nemá vypsanou žádnou lekci.

Vyber si z nabídky všech akcí

Přejít do kalendáře