Kurz Contemporary & přirozený tanec III. podzim 2023

Zavřít

začátečníci i mírně pokročilí

Rezervovat místo

PŘIJĎTE TANČIT

čtvrtek 9:45—11:15 H
studio Yoga iD, Poštovská 3, Brno

14. 9. 2023—25. 1. 2024  (15 lekcí)

O akci

Mé lekce tance jsou živelné a poetické, inspirované dynamickými projevy přírody. Jsou tu pro všechny, kteří se chtějí hýbat, věnovat více času sobě, odpočinout si pohybem a užít si tanec bez tlaku na výkon. Tančíme, abychom se cítili dobře a uvolněně. Tančíme pro radost. Na mých lekcích není nikdo posuzován ani hodnocen, společně se inspirujeme a podporujeme.

Tento dopolední kurz je určen začátečníkům, kteří chtějí začít tančit a také mírně pokročilým, kteří už s tancem mají nějakou zkušenost.

Jak probíhají lekce

Vedená část: Většina lekcí sestává z vedené části a části tvořivé – improvizační. Ve vedené části se učíme jednotlivé pohyby a taneční vazby, ve kterých jsou dané pohyby do sebe navázané. Prostřednictvím technické průpravy, která bude vedena trpělivě a laskavou formou, budeme společně rozvíjet ladnost, uvolnění, eleganci těla a jeho zdravé držení, abyste tyto kvality mohli využít a přenést i do svého běžného života. Učíme se nové pohyby, které rozvíjejí pohybovou koordinaci, rovnováhu, stabilitu, sílu, pružnost těla, ale také velmi důležitou schopnost těla a mysli – uvolnit se. Uvolněné tělo je svobodné tělo.
V rámci kurzu se také učíme společnou taneční vazbu – choreografii.

Kreativní / improvizační část: důležitou součástí lekcí je taneční improvizace spojenou s imaginací, která je silným zdrojem pro rozvíjení vlastní pohybové kreativity. Kvality, které budeme skrze pohyb prozkoumávat je tekutost, lehkost, vláčnost, v propojení se silou, živelností a klidem. Je pro mne důležité, aby každý účastník dostal prostor i pro své vlastní vyjádření pohybu, své cítění, emoce a fantazii. Jóga, vedená relaxace a meditace nám na vybraných lekcích poslouží ke zklidnění nervového systému, uvolnění a napojení se na své tělo.

Hosté: V rámci kurzu povedou 3-4 lekce také jiní lektoři, kteří svým vlastním a osobitým přístupem k tanci mohou přispět k rozšíření tanečních možností každého tanečníka, a vidět tak tanec v jeho pestré podobě.

Taneční inspirace  

v kurzu se budeme opírat a inspirovat se těmito tanečními technikami a přístupy:

  • contemporary dance (současný tanec)
  • Limon technika
  • klasický tanec
  • release technika
  • floorwork technika
  • kontaktní improvizace
  • jóga, relaxace, meditace

Tanec přináší radost a vitalitu

Vneste tanec do svého života

Na lekci vás provedu také taneční improvizací, při které se můžete zatančit podle své chuti a potřeb. Právě improvizace může být prvním krokem, jak být schopen / schopna si zatančit sám/sama doma bez závislosti na krocích či choreografii. Naučíte se nebát a nestydět se při tanci. Naučíte se, jak využívat svou představivost, emocionalitu jako zdroj pro svůj vlastní pohyb a budete mít dostatek prostoru i k vlastnímu vyjádření.

O Contemporary dance

Více o mém pojetí tance contemporary dance najdete zde

Maximální kapacita: 12 míst

Minimální počet pro otevření kurz je 8 lidí.

Cena půlročního kurzu je 5100 Kč

Pokud by pro někdo potřeboval, lze se individuálně domluvit na splátce ceny kurzu do více splátek.

Platba

Záloha: 2000 Kč (splatná do 5 dnů po Vaší rezervaci)
Doplatek: 3100 Kč (hotově na první lekci kurzu nebo převodem na účet)
Číslo účtu: 2012618026/3030

Kurz se hradí před začátkem kurzu, podrobnější informace a pokyny k platbě dostanete e-mailem po Vaší rezervaci prostřednictvím rezervačního systému.

Storno podmínky

Zrušení rezervace kurzu do 3. 9. včetně — storno platba: 0 Kč (záloha je však nevratná)
Zrušení rezervace od 4. 9. včetně — platíte 100 % ceny kurzu
*pozn.: 90% ceny kurzu Vám budou vráceny v případě, že se Vaše místo obsadí jiným zájemcem

Absence / nevyužité lekce

Pokud z jakéholiv důvodu nemůžete přijít na lekci, můžete také místo sebe poslat kamaráda/kamarádku. Je možné si nahradit maximálně 3 zameškané lekce na některém z jiných probíhajících kurzů tance a jógy, po domluvě s lektorem. Náhrady je možné čerpat pouze během podzimního semestru 11. 9. 2023 – 25. 1. 2024

Náhrady na open classech, speciálních lekcích a workshopech nejsou možné.

Lekce se nekonají v tyto dny a svátky:

28. září, 26. října, 21. a 28. prosince a 4. ledna

Zrušení účasti v kurzu

V případě onemocnění, otěhotnění či rozhodnutí o nepokračování v průběhu kurzu z jakéhokoliv důvodu není možné požadovat vrácení částky nevychozených lekcí kurzu. Můžete však místo sebe najít náhradu.

Děkuji Vám za respektování podmínek rezervací a těším se na lekcích.

Dash