Lucie Ondrejková Dash dancer

Zavřít

O mně

I když je má současná práce od uměleckého světa velmi vzdálená, díky tanci se k němu znovu navracím. Vystudovala jsem obor Srovnávací uměnovědná studia na Masarykově univerzitě v Brně. S Dash tancuji z celé naší taneční party Dashdancers asi nejdéle, poznala jsem ji na tanečních lekcích v roce 2007 v rámci celouniverzitní tělesné výchovy na MU v Brně.

Jak ses dostala k tanci?

V letech 1993-2006 jsem navštěvovala ZUŠ v Třinci, kde jsem získala základy klasického, scénického a současného tance. S technikou contemporary dance jsem se poprvé setkala až na MU v rámci celouniverzitní tělesné výchovy, kde jsem navštěvovala lekce Julie Bienertové a Dash. Následně jsem navázala na open classes, které pořádalo umělecké sdružení Oorphane – později jsem se stala členkou a vystupovala jsem v rámci několika  jejich představení (Sacrifice, Five, Labyrint srdce, ReJoyce, Médea, Gilgameš). Setkáním s Dash jsem našla svůj taneční vzor, srdečné a upřímné přátelství a nový pohled na život samotný.

Co pro tebe znamená tanec?

Tanec pro mne znamená volnost, svobodné vyjádření. Poslouchám své tělo a vnímám aktuální náladu, kterou nechávám znít skrze tanec. Cítím se dobře jak v improvizacích, tak i v předem daných tanečních sekvencích a choreografiích. V tanci je pro mě důležitá i hudba, její vnímání a propojování se samotným pohybem.

Čemu se ráda věnuješ kromě tance?

Kromě tance navštěvuji i kurzy jógy, stabilizačního cvičení TRX a kompenzačního cvičení. Miluju pohyb, takže kromě kurzů ve volném čase chodím po horách s přáteli, jezdím na kole, běhám, plavu a nebo se jenom tak procházím přírodou za svitu slunce.

Moje akce

  • Lektor nemá vypsanou žádnou lekci.

Vyber si z nabídky všech akcí

Přejít do kalendáře