Dash

Tanec a vůně: workshop contemporary dance & aromaterapie

Zavřít

27. 04. 2019 Sobota
od 09:30 do 17:00

Sál tělocvičny Pod Hradem, Údolní 221/3, Brno

Rezervovat místo

1750 Kč

O akci

Tančit spontánně, uvolněně, s radostí, užívat si u toho krásné vůně.

Milí, zvu vás na tento speciální workshop. Nápad na propojení tance a aromaterapie nosím v hlavě více než dva roky a jsem nadšena, že Vás na něj konečně můžu pozvat. Mám velkou radost, že se ke mně připojila i Anička Krutová, která je zkušenou a skvělou aromaterapeutkou.

Co se na workshopu dozvíte a na co se můžete těšit

  • Čeká vás celkem 6 hodin tance a vůní. Během tance budeme používat esenciální éterické oleje.
  • Naučíte se taneční pohyby a sekvence contemporary dance vycházející z technik: floorwork, release techniky, improvizace, jóga, meditace, relaxace.
  • Před každou taneční částí vám Anička pomůže s výběrem vůně, připraví nám je tak, aby souvisely s tématem tance. Během jednotlivých tanečních částí si tak vytvoříte svou vlastní vůni do roll-onu.
  • Dozvíte se, jak vůně působí na naši psychiku, jako pracovat pomocí aromaterapie s emocemi.
  • Dozvíte se také, jak uvolnit napětí, stres a nervozitu v běžném všedním dni nebo např. před náročnějším úkolem.
  • V odpolední části vám Anička poví něco o tom, jak působí aromaterapie, vysvětlí, jak ovlivňuje naši psychiku a jak ji můžeme využít (nejen) při tanci. Namícháte si směs éterických olejů na míru do inhalační tyčinky jako první pomoc pro krizové chvilky.
  • Pomůžeme vám, jak se vyrovnat se studem a ostychem a získat sebedůvěru a jistotu při tanci.

Pro koho je workshop určen

Workshop je otevřen zájemcům bez ohledu na věk či taneční úroveň. Začátečníci se nemusí bát, že by to fyzicky nezvládli, taneční bloky budou proloženy povídáním Aničky o aromaterapii, dostatek času bude průběžně věnován i pauzám na odpočinek a vedeným relaxacím, během poledne bude také 1,5 hod pauza na oběd.

Proč jsem se rozhodla propojit tanec a aromaterapii?

Tanec je obohacující proces. Přináší uvolnění, radost z pohybu, učí nás, jak udělat pohyb ladný, krásný, ale také hbitý, silný a pružný. Vůně do toho vstupuje jako další element, který tyto aspekty podpoří a rozvine, pomůže jim k realizaci na fyzické i psychické rovině. Vůně esenciálních olejů jsem si často nosila na své vlastní tréninky. A v průběhu tancování jsem zjistila, že mi pomáhají uvolnit napětí, stažená místa v těle, jiné oleje mi zase přinesly vzpruhu a více energie. S vůní přišly i zajímavé podněty pro vlastní pohyb, vlastní příběh, má kreativita dostávala více prostoru.

Jak působí vůně na naši psychiku

„Vůně působí na našich psychiku téměř okamžitě. Pokud například přivoníte k lahvičce s pomerančem, můžete hned cítit svěžest a nebo se vám vybaví příjemná vzpomínka na pobyt u moře. Čichové vnímání řídí limbické centrum v mozku, které je spojené s emocemi a podvědomím. Aromaterapie nám tak může pomoci zvládat stres, nespavost, úzkosti, různé obavy, je také skvělým pomocníkem pro uvolnění, relaxaci, meditaci. Podobně jako tanec nás vede k vnímání vlastního těla a pocitů. Stahuje naši pozornost zvnějšku dovnitř k sobě samým.“ (Anna)

Tanec je kreativní proces. Je vyjádřením našich pocitů a emocí prostřednictvím pohybu. Když tančíme, vyživujeme tělo i duši. Tanec je přirozený pohyb, který posiluje naše tělo, činí ho pružným, zdravým a vitálním, umožňuje nám však také vyjadřovat své city, dává prostor naší potřebě vyjádření, zdravému způsobu exprese emocí. Jednoduše je to jeden ze způsobů, jak zažívat radost z pohybu, jak aktivně odpočívat, objevovat sílu a nekonečné pohybové možnosti našeho těla.


Všeobecné podmínky

Přihlášky a platba

Přihlášení najdete výše v odkazu. Vaše rezervace je platná až po zaplacení workshopu. Platba workshopu probíhá předem na účet. Pokyny k platbě obdržíte po vyplnění přihlášky.

Storno podmínky

V případě zrušení rezervace od 8. do 14. 4. 2019 (včetně) se vrací 70 % z ceny kurzu.

V případě zrušení rezervace od 15. do 21. 4. 2019 (včetně) se vrací 40 % z ceny kurzu.

V případě zrušení rezervace od 22. do 27. 4. 2019 se vrací 0% z ceny kurzu.

Využití náhrady v případě absence

Pokud z jakéholiv důvodu nemůžete přijít na workshop, můžete také místo sebe poslat náhradu. Děkuji Vám za respektování podmínek rezervací

Těšíme se na setkání

Dash

Přidej se k nám Zjistit více