Hatha jóga a meditace (kurz)

Zavřít

SEMESTR PODZIM 2022

začátečníci i pokročilí

Obsazeno

3900 Kč

Kurz je už zcela naplněn, ale občas se uvolní nějaké místo.
Můžete se zapsat na seznam náhradníků.

úterý 18:30—20:00 H
studio Yoga iD, Poštovská 3

20. září— 13. prosince 2022

O akci

Zvu Vás, milí přátelé, na společný čas zklidnění a spočinutí. Kurz je určen i úplným začátečníkům. Ve všech lekcí podrobně vysvětluji jednotlivé pozice, povedu vás však i k vlastnímu vnímání a zkoumání těla.

Náplň kurzu

 • fyzické cvičení vycházející hatha jógy
 • pránájáma a dechové techniky,
 • mindfullness (praxe všímavosti)
 • relaxační techniky
 • meditace

Co se na kurzu dále dozvíte a na vlastní kůži prožijete

 • jak si zacvičit ráno po probuzení
 • jak se zklidnit, když máte jen pár minut (v práci, cestou na mhd, ve vypjaté emoční situaci)
 • jak začít meditovat
 • proč je užitečné být vnímavý ke svému tělu
 • jak nám může pomoci aromaterapie pro uvolnění, k dobrému spánku, v péči o tělo

Nejen jóga

Mé lekce jógy (a tance) jsou obohaceny o prvky vycházející z dalších pohybové přístupů, jsou inspirovány feldenkraisovou metodou, tibetským cvičením kum-nye, čchi-kungem, kraniosakrální jógou a meditační praxí.

Mé lekce jógy jsou místem, kde si tvoje tělo odpočine a v hlavě se postupně zpomalí tok myšlenek. Někdy hodně pracujeme, hodně se přes den pohybujeme, děláme mnoho aktivit. Někdy naopak sedíme celý den na židli, u počítače a večer cítíme, jak je tělo ztuhlé. Můžeme to nechat být, ale pak se to napětí kumuluje. A všichni známe, co se pak může stát. Bolest hlavy, bolest zad, výbuch vzteku, stres. Pojďme vnímat svoje tělo a vědomě mu dopřát uvolnění.

Jóga je komplexní nauka o tom, jak být laskavý ke své duši i tělu

Síla, pružnost a lehkost. Jednotlivé pozice (ásany) jsou plynule navázány, vědomý dech nás ve svém poklidném tempu vede z jedné pozice do druhé. Je to meditace v pohybu. Tato, v první části lekce, dynamická, avšak velmi jemná praxe zahřívá naše tělo, ve stojných pozicích posiluje nohy a paže, mobilizuje klouby a protahuje zádové svalstvo. V druhé části je tempo střídajících se pozic pomalejší, v pozicích setrváváme déle, zklidnění napomáhají předklonové a obrácené pozice. Na závěr lekce jsou relaxační techniky spojené s pránájámou. Z lekce odcházíme klidní a odpočinutí.

Pro koho je lekce určena

Otevřená lekce pro začátečníky, „věčné začátečníky“ ale také pro pokročilé, kteří mají chuť si zacvičit klidnou a jemnější praxi spojenou s delší relaxací.

Maximální kapacita: 14 lidí

Jak zaplatit kurz

Poprosím Vás o úhradu zálohy ještě před začátkem kurzu, podrobnější informace a pokyny k platbě Vám pošlu v potvrzení přihlášky.

Storno podmínky

Zrušení rezervace kurzu do 5 dnů před začátkem daného kurzu: neplatíte nic

Zrušení rezervace 5 dnů a méně: platíte 100 % ceny kurzu

 • 90% ceny kurzu Vám vrátím pouze v případě, že se Vaše místo obsadí jiným zájemcem

Absence / nevyužité lekce

Pokud z jakéholiv důvodu nemůžete přijít na lekci, můžete také místo sebe poslat kamaráda/kamarádku. Náhrady na jiných kurzech jógy v jiném čase nejsou možné, také proto, že v semestru podzim 2022 probíhá pouze tento jeden kurz jógy.

Zrušení účasti v kurzu

V případě onemocnění, otěhotnění či rozhodnutí o nepokračování v průběhu kurzu z jakéhokoliv důvodu není možné požadovat vrácení částky nevychozených lekcí kurzu. Můžete však místo sebe najít náhradu.

Covid a jiné důvody přerušení výuky

V případě, že se kurz bude muset přerušit z důvodu nařízení vlády, z důvodu covidu nebo nemoci lektora, nebude možné vrátit peníze, všechny přerušené lekce vám však budou nahrazeny co nejdříve to bude možné.

Děkuji Vám za respektování podmínek rezervací a těším se na lekcích.

Dash

Chci přidat na seznam náhradníků:

Zavřít